Indicele mondial al prețurilor la alimente, iulie 2026

1 minut de citit

Indicele FAO al prețurilor la alimente pentru iulie 2026, cu valorile lunii precedente alături. Baza de referință este media anilor 2014–2016, egală cu 100.

Indiceiulie 2026Luna precedentă
Indicele general131.1130.3
Carne127.7131.3
Lactate116.2117.0
Cereale113.8110.0
Uleiuri195.7192.0
Zahăr95.090.0

Sursa: FAO, indicele prețurilor la alimente.

Ți-a fost de folos? Trimite-l mai departe.

Adaugă AGRIMEDIA ca sursă preferată pe Google

Știri pe același subiect

Alte articole din Revista AGRIMEDIA 1-14 Octombrie 2026

Subiecte urmărite

Din arhivă

Caută în arhivă, pe ani